Trasy rowerowe

Miłośnikom aktywnego wypoczynku proponujemy rowerowe wycieczki po okolicznych trasach. Rowery turystyczne dla całej rodziny są na wyposażeniu domku, pozostaje wybrać jedną z poniższych tras lub udać się na swobodne zwiedzanie Poddąbia i okolic.

Klifowym szlakiem

Malownicza trasa wzdłuż klifu, na której napotkać można wrak kutra i barki. Odcinek o średnim stopniu trudności, biegnący przez Poddąbie, Ustkę i Rowy. Ponad 36 km trasy szosowej i terenowej.

Szlakiem zwiniętych torów

Jedna z najpopularniejszych tras w okolicy, prowadząca z Poddąbia do Słupska. Wiedzie obok czynnej linii kolejowej Szczecin-Gdańsk, ale sama jazda odbywa się starym nasypem kolejowym. Atrakcyjna trasa dla początkujących, długość 23 km.

Dookoła Jeziora Gardno

Blisko 22 kilometrowy odcinek dookoła pięknego jeziora Gardno. Na trasie wiele atrakcji, takich jak platforma widokowa czy Diabelski kamień. Niezapomniana wycieczka po Słowińskim Parku Narodowym!

Rowy - Smołdzino

Alternatywna trasa wokół jeziora Gardno. Pętla o niemal dwa razy większej długości wiedzie leśnymi duktami przez Słowiński Park Narodowy. Od Smołdzina trasa wiedzie szlakiem zwiniętych torów.

Rowy - Ustka

Krótki odcinek łączący Rowy z Ustką. Wyjeżdżając z Poddąbia można skierować się do wybranej miejscowości: Rowów (wschód) lub Ustki (zachód). Będąc w Ustce można kontynuować podróż trasą do Doliny Charlotty lub do Słupska.

Do Doliny Charlotty

Odcinek, który może być przedłużeniem trasy Rowy - Ustka. Wycieczka w sam raz na krótki, popołudniowy wypad z wypełnionej turystami Ustki do cichego i pięknego zakątka, jakim niewątpliwie jest Zamełowo.

Do Słupska - doliną rzeki Słupia

Całoroczna trasa rekreacyjna, przebiegająca przez urokliwy wąwóz, obok którego znajduje się ośrodek "Dolina Charlotty". Trasa wiedzie wzdłuż rzeki Słupia i jest alternatywą do drogi asfaltowej z Ustki do Słupska.


Polecamy:

  1. Poddąbie
    ul. Bursztynowa 2
  2. +48 603 601 588
    +48 602 640 419
  3. poddabie.domek@onet.pl
© Otulony Słońcem. Wykonanie: Strony www Słupsk